„Ostra noc” – „Rough Night”

 

 

دانلود-فیلم-rough-night-2017

 

 

Pięć przyjaciółek z college’u (w tych rolach: Scarlett Johansson, Kate McKinnon, Jillian Bell, Ilana Glazer i Zoë Kravitz) spotyka się po 10 latach na panieńskim weekendzie w Miami. Na ich odjechane, szaleńcze imprezowanie kładzie się jednak cień, kiedy podczas jednej z imprez przypadkowo zabijają striptizera. Pośród nerwowych prób wymyślenia, co robić dalej, dochodzi do dalszych zawirowań, które jedynie zacieśniają przyjaźń dziewczyn.

Myślałem, że nic nie napiszę na temat tego filmu, ale koniec końców postanowiłem kilka swoich słów tutaj wrzucić. Jakiś czas temu miałem właśnie taką okazję, by zobaczyć tą produkcję amerykańską, która to reklamowana była jako – odjazdowa na szalonej zabawnej fazie. Ok, pomyślałem, czemu nie, można się rozerwać. Niestety na słowach i opisach się skończyło. Typowa komedia amerykańska, która chciała być śmieszną komedią ale coś  (jak zawsze) po drodze nie wyszło. Dlaczego? Niestety to nie jest to, co kino europejskie i produkcje komediowe, które po prostu są naturalne. Po raz kolejny oglądamy coś, co zostało napisane, ale w odtworzeniu jest drętwe i naciągane. Przez 1 godzinę 40 minut uczestniczymy w idiotycznych gagach, które nie pobudzają do śmiechu. Często naciągane, zrobione na siłę, niestety nic z tego moim zdaniem nie wyszło. Nie raz się zastanawiam, w czym tkwi problem, że dosyć często ( nie mówię że zawsze) komedie USA po prostu nie są zabawne. Scenariusz? gra aktorów? reżyseria? Zapewne sobie nie odpowiem na to pytanie, tak samo jak nikt inny mi nie odpowie na nie. Wszystko jest robione tylko po to, by zarobić, a widz jest gdzieś tam na drugim miejscu. Wystarczy że wydał kasę i to wystarczy.

Dla mnie „Ostra noc” nie była ostrą nocą na szalonej fazie. Wszystko wyglądało jak sztucznie stworzony twór, by po prostu był. Odpowiednio rozreklamowany dał swój rezultat. Chociaż jak by się nad tym zastanowić, to może i nie taki, jak by tego wszyscy chcieli. Jakiś czas temu były podane dane dotyczące zarobku. Budżet filmu wyniósł $20 000 000. W samych Stanach Zjednoczonych film zarobił $22 105 643,  a po za nim $25 241 640, więc nie są to jakieś oszałamiające wyniki.

Ocenę pozostawiam Wam, jeżeli zdecydujecie się na zobaczenie tego filmu. Ja wyszedłem z sali znudzony i wkurzony.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s