„Jungle”

 

 

Daniel-Radcliffe-Jungle-New-Poster

 

Może trochę opisu tej historii, która wydarzyła się na prawdę … 21-letni Yossi Ghinsberg wraz z dwoma przyjaciółmi podążył za Ruprechterem samolotem do Amazonki i dotarł do niezbadanego obszaru w amazońskiej miejscowości Rurrenabaque . Miejscowi rdzenni mieszkańcy ostrzegali ich przed niebezpieczeństwem na drodze, którą brali. Mimo to kontynuowali wędrówkę głębiej w dżunglę, żeglując wzdłuż rzeki Beni . Prowadzeni przez mapę Ruprechtera podróżowali do małych wiosek i społeczności, w których uzupełniali żywność i zapasy.  Ostatecznie, z powodu niskiego poziomu zaopatrzenia, musieli jeść małpy; Stamm odmówił jedzenia małp i nieuchronnie osłabł fizycznie. Po kilku dniach podróży przez las deszczowy zdali sobie sprawę, że Ruprechter kłamał, wiedząc, gdzie znaleźć złoto i rdzenną wioskę, i że w rzeczywistości był on austriackim przestępcą, który polował na złoto dla własnych celów samolubnych, a nie jako geolog. Oszustwo i zdrada Ruprechtera doprowadziły do ​​nieufności w grupie, która zakończyła się odejściem osobnymi drogami. Gale i Ghinsberg postanowili zbudować tratwę , by dotrzeć do Rurrenabaque przez rzekę Tuichi, a następnie rzekę Beni. Jednak Ruprechter nie mógł pływać i nie chciał korzystać z tratwy. Ruprechter i Stamm postanowili iść w górę rzeki, aby kontynuować podróż do wioski Tacana. [5] Czterej mężczyźni postanowili spotkać się ponownie przed Bożym Narodzeniem w La Paz.

Na film wpadłem czystym przypadkiem. Jego premiera na świecie miała miejsce 11 września, jednak u nas w kinach nie można było go zobaczyć. Często się zastanawiam, dlaczego i skąd bierze się taka klasyfikacja, nie dając możliwości zobaczenia czegoś dobrego na wielkim ekranie. Film „Jungle” jest oparty w całości na prawdziwych wydarzeniach co sprawia , że odczuwamy tą historię w inny sposób. Podczas oglądania staramy się wejść w położenie Yossi Ghinsberga i zadać sobie pytania – czy dałbym radę? Zazwyczaj życie potrafi nas zaskakiwać i gdy myślimy , że jesteśmy słabi, to w sytuacjach bez wyjścia staramy się jednak podejmować takie działania, które będą ratowały nasze życie. Nie ważne jaki jest koszt tego wszystkiego, jaki ubytek na zdrowiu będzie tego skutkiem, ważne jest to, by PRZEŻYĆ.

Historia tego młodego człowieka potrafi  wciągnąć widza. Nie jesteśmy w stanie sobie tak do końca tego wyobrazić, jak by to było,  będąc w takim miejscu jakim jest dżungla. Miejsce, gdzie niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Bez odpowiednich przyrządów, broni, jedzenia, wody … ciężko przeżyć. Jemu jednak się udało, udało utrzymać na powierzchni przetrwania, udało utrzymać życie ostatnimi siłami. Film trwa prawie 2 godziny, jednak nie było momentu, żebym się na nim nudził. Mój wzrok przykuwał uwagę każdej sytuacji jaka miała miejsce w tym dzikim, nieznanym rewirze. Reżyser obrazu Greg McLean w ciekawy sposób opowiada nam tą dramatyczną historię, tworząc dobre kino przygodowe oparte na faktach, świetnie zrealizowane w montażu, zdjęciach, muzyce i dramaturgii. Główną rolę w tym filmie odgrywa Daniel Radcliffe, który uważam świetnie się wpasował w postać Yossi Ghinsberga. Miałem wrażenie naturalności oraz zrozumienia samej postaci przez aktora. Te dwie godziny wypełnione są wydarzeniami, które potrafią dawać nadzieję, gdy nadzieja już umiera, a większość ludzi skazuje Ciebie na śmierć. Można napisać, iż to przetrwanie jest cudem jak i wiarę jednego człowieka w drugiego. Gdyby nie przyjaciel z tratwy, to moglibyśmy nigdy nie usłyszeć o historii tego młodego człowieka.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s