„Pomiędzy Nami Góry” – „The Mountain Between Us”

 

 

7843_5765

 

 

Dwoje obcych sobie ludzi, którzy wychodzą cało z tragicznej katastrofy lotniczej, uwięzionych zostaje w niedostępnych, skutych lodem górach. Kiedy uświadamiają sobie, że spodziewana pomoc nie nadejdzie, zmuszeni są wyruszyć w kilkuset kilometrową podróż przez dziką okolicę. Po drodze muszą stawić czoło nie tylko niewyobrażalnym przeciwieństwom losu, lecz także nieoczekiwanej namiętności.

Idris Elba oraz Kate Winslet jako duet w filmie „Pomiędzy nami góry”  w reżyserii Hany Abu-Assad. Przed obejrzeniem tytułu zapoznałem się z opiniami, zdania na temat tego filmu w sieci są bardzo podzielone.  Na pierwszy rzut oka, może się wydawać iż jest to gatunek filmu katastroficznego. Z czasem jednak się okazuje, iż przechodzi wszystko w dramatyczną opowieść otuloną melodramatyczną historią dwójki zagubionych ludzi. Każdy z nich ma swoje przejścia, każdy z nich ma swoją przeszłość, każdy z nich ma zaplanowaną przyszłość. W pewnym momencie ich losy się przecinają i oplatają na bardzo długo okres. Poświęciłem swój czas, by zobaczyć jednak tą historię i nie żałuję. Coś w sobie ma ten film, że dobrze się go oglądało. Przedewszystkim skupiamy się tylko na tej dwójce aktorów, którzy przeżywają własne rozterki oraz walczą z własnymi demonami. Zapewne gdyby spotkali się w „normalnych” warunkach, to nie zwróciliby na siebie uwagi. Jednak tutaj sytuacja jest inna, Oni sa na siebie skazani, czy tego chcą czy też nie. Nagle świat przestał istnieć, jest tylko tu i teraz. To się liczy, gdyż przyświeca temu jeden cel – przetrwanie. Jeżeli ktoś szuka wartkiej akcji, to tego tutaj nie znajdzie. Cały film jest prowadzony dosyć spokojnie, jest można napisać, taki dopasowany do całej sytuacji, dopasowany do głównych bohaterów. Oni do siebie muszą dojrzeć, a na to potrzebny jest czas. Czas który z jednej strony mają, a z drugiej strony im go brakuje. W tym wszystkim rodzi się pewne uczucie, pewna zależność od siebie. Nieświadomie, nie na siłę, ludzie zaczynają się przyciągać.

Temu wszystkiemu w czym uczestniczymy towarzyszą piękne zdjęcia gór, który potrafią zachwycać, a z drugiej strony przerażać. „The Mountain Between Us” może i jest historią, którą nie raz widzieliśmy w kinie. Jednak każda historia ma w sobie swoją tajemnicę piękna, stąd i ta ma swoją do odkrycia. Jeżeli chcecie poświęcić czas na poznanie jej, to po prostu zobaczcie ten film i dajcie się wciągnąć w podróż z czasem.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s