„Blind”

 

 

DRFCM8tUMAAUeNe

 

 

16 czerwca 2017 roku na świecie miał premierę właśnie ten tytuł „Blind”. Jest to historia, która potrafi urzec widza swoją prostą, a przy tym bardzo życiową historią. Reżyser filmu Michael Mailer stworzył kino subtelne, delikatne, romantyczne, które jest wrażliwe, wnikliwe oraz pozytywne. Myślę , że każde z tych określeń jest strzałem w dziesiątkę. Po obejrzeniu „Blind” przeczytałem wiele negatywnych komentarzy na temat gry aktorskiej. Osobiście z nimi się nie zgadzam, gdyż uważam, że właśnie dzięki tej parze, ta opowieść nabiera sensu. Czasem takie filmy, takie opowieści potrafią otworzyć na coś oczy. Blind, to film o sytuacji w której potrafimy się znaleźć nie mając na nią wpływu. Czasem potrafi ona być tragiczna , a czasem niespodziewanie romantyczna. Historia o odnalezieniu swojego sensu życia, co tak naprawdę sprawi, że będziemy szczęśliwi. Dotychczasowe życie potrafi być tylko udręką lub czymś zakamuflowanym, przez co nie dostrzegamy prawdziwego sensu. Ona, kobieta, mężatka, żyjąca w złotej klatce. Wartością są tylko pieniądze oraz bezgraniczne oddanie swojemu mężczyźnie. W jej przestrzeni panuje tylko chłód, ona sama jest chłodna, a wszystko co widzimy robi na nas wrażenie, życia na pokaz. On, mężczyzna samotny, wdowiec, niewidomy.  Człowiek, który utracił największe szczęście, którego nie docenia. Kariera pisarza przysłaniała mu oczy na to co działo się u jego boku. Samolubność oraz chęć bycia na świeczniku zniszczyła wszystko. Po tragicznym wydarzeniu dostrzegł, co utracił w swoim życiu, to doprowadziło do zamknięcia się w sobie i oddaniu się pracy wykładowcy. Historia tej dwójki, splata się całkowicie przypadkowo. Ona zmuszona przez sąd, musi odpracować 100 godzin społecznie, przez co trafia do pewnego ośrodka, gdzie w określonych godzinach przebywa wykładowca. Bill Oakland, ocenia prace swoich studentów na zasadzie pomocy wolontariuszy czytających historie przełożone na papier tych młodych ludzi. On słucha … i wkracza Ona, w roli zmuszonej wolontariuszki. Suzanne Dutchman w tej roli Demi Moore oraz Alec Baldwin jako Bill Oakland.

Tak zaczyna się pewna historia, budująca wszystko to, co odmieni życie tej dwójki. Dlaczego uważam, iż te role są świetne? Oni zrozumieli to, co chce przekazać twórca, zrozumieli przemianę jaką bohaterowie muszą przejść, by odmienić swoje położenie. Alec Baldwin stworzył ciepłą postać, która stara się to ukryć. Cierpi po stracie żony, ukrywa swoje tęsknoty, ukrywa swoje uczucia. Przydziewa płaszcz osoby bezpośredniej, która nie przejmuje się konsekwencjami jakie mogą przynieść jego słowa. Po drugiej stronie stoi Demi Moore , która jest wyniosłą damą ściągniętą do przysłowiowego „parteru” z powodu postępku męża. Ta postać jest niezwykle chłodna, niedostępna, stojąca za grubą taflą szkła. Wybuchowa kobieta, która zawsze musi dostać to czego chce, czego oczekuje. Każde ich kolejne spotkanie, zmienia obojga. Mur zaczyna kruszeć, wkrada się sympatia, zrozumienie oraz ciepło. Budzi się coś, o czym już razem dawno zapomnieli – uczucie czy też szczęście i przyjemność przebywania z kimś, kogo się lubi. Zaczynają odnajdywać u siebie to co jest dobre, co jest przyjemne oraz czerpią przyjemność ze wspólnych momentów. Oprócz tego toczą się sprawy, które pochłaniają ich z osobna. Ona i jej mąż oraz On i jego studenci. Gdzieś pomału zaczynają układać i porządkować własne życia, budując coś nowego. Nie chcę wszystkiego zdradzać, gdyż może będziecie chcieli zobaczyć ten film.

„Blind” to tytuł, który wprawia widza w fajny stan i przeprowadza przez historię odrodzenia się miłości w chłodnym oraz złamanym sercu. Wspólne wypełnianie własnych przestrzeni, prowadzi do odrodzenia zapomnianego uczucia. Ja polecam ten tytuł, Wy zdecydujecie sami czy chcecie go zobaczyć.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s