„Najlepszy”

 

0fd1b283de8343825bfdb09eca0bb89c

 

 

Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Powiem Wam, iż lubię filmy które potrafią mnie zaskoczyć swoją historią, która jest oparta na faktach. Tak jest w tym przypadku. „Najlepszy” to film o człowieku, który pokonał sam siebie. Człowieku, który dokonał czegoś, wręcz niemożliwego. Nie poddał się własnym słabościom i stanął na podium, jakim jest ŻYCIE ! Po prostu wygrał Siebie na nowo, by zacząć nowy etap. Może i wstyd się przyznać, ale nie słyszałem o Jerzym Górskim. Jego historia może stać się przykładem dla wielu osób borykających się z różnego rodzaju nałogami. Jest jedna zasada – trzeba być konsekwentnym oraz wytrwałym. Nie można się poddawać, nawet wtedy gdy już wszyscy nas przekreślili. Ta prawdziwa historia wciąga widza bez granic. Patrzymy, przecieramy oczy i nie możemy uwierzyć ile siły trzeba mieć w sobie, by stanąć na nogach po takich przejściach.  Reżyser filmu Łukasz Palkowski w bardzo realistyczny sposób pokazuje nam prawdę o tym mężczyźnie. Tutaj nie ma owijania w bawełnę, tutaj nie ma pięknych słówek, nie ma koloryzowania. Jest tylko brutalna prawda o życiu i uleganiu używkom, które zaczynają wciągać człowieka w bagno innego świata. Świata przegranego, świata niewidzialnego, świata który unicestwia. Z każdym dniem staczasz się w przepaść, w miejsce z którego nie ma powrotu. Co takiego musi się stać, by człowiek nagle się opamiętał i znalazł cel do życia. Podjął wyzwanie, jakim jest życie. To jest właśnie „Najlepszy” , historia która powinna uczyć, historia która powinna wstrząsnąć. Po obejrzeniu tego obrazu sam sięgnąłem po większą ilość materiału na temat tego sportowca, by poznać Go głębiej. Poznać siłę. Dla mnie historia wręcz nieprawdopodobna, a jakże prawdziwa. Przejść tak wiele, być praktycznie na samym dnie i odbić się, by coś osiągnąć. Tym rokiem przełomowym był właśnie 1990, gdy dwa razy staje przed wyzwaniem. Najpierw jest to kalifornijski bieg Western States Endurance Run, gdzie zajmuje 142 miejsce. Nie zraża się jednak i walczy dalej. Tego samego roku bierze udział w Double Iron Triathlon  w Huntsville i zajmuje 1 miejsce. Nie jest to coś byle jakiego! Sam dystans to 7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze i 84 km biegu, a to wszystko w ciężkich warunkach terenowych oraz pogodowych.

kim-jest-jerzy-gorski-ktorego-w-filmie-najlepszy-zagral-jakub-gierszal-437888-PLAYER_VIDEO  Ten film jest dobrą lekcją życia. Daje do myślenia i zastanowienia się nad tym co jest tak naprawdę ważne. Ile możemy przegrać w momencie jednej słabości. Jak łatwo można przekreślić wszystko co nas otacza, miłość, bliskich, przyszłość. „Najlepszy” to siła sama w sobie. „Najlepszy” to Jerzy Górski, człowiek który pokonał Sam Siebie i stał się dla Siebie NAJLEPSZY! Polecam Wam ten film, naprawdę Warto.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s