„Safe” od Netflixa

 

SAFE

 

Kolejny serial oryginalny Netflixa, który mnie pociągnął za sobą. Stacja ta, ma ostatnimi czasy naprawdę świetne tytuły do zaprezentowania i co najlepsze w tym wszystkim, że to nie koniec. Jest tyle możliwości wyboru, iż można napisać że „głowa boli!”. „Safe” to kolejny premierowy serial tej popularnej stacji. Może trochę opisu producentów … Rok po śmierci żony Tom samotnie wychowuje dwie córki na pięknym strzeżonym osiedlu, w otoczeniu przyjaciół. Nawiązuje również znajomość, która może przerodzić się w coś poważniejszego. Jednak kiedy jego starsza córka znika w tajemniczych okolicznościach, Tom odkrywa, że tak naprawdę niewiele wie o najbliższych mu osobach, które skrywają mroczne sekrety — podobnie zresztą jak miejsce, w którym mieszka. Partnerzy, dzieci, kochankowie, rodzice, przyjaciele — czy ktokolwiek z nas może powiedzieć, że w pełni zna osoby, które kocha? A na ile inni znają Toma? Gdy go poznajemy, ten chirurg dziecięcy i samotny ojciec jest nadal pogrążony w żałobie po śmierci swojej ukochanej żony, Rachel. Trudno mu sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nim wychowanie dwóch nastoletnich córek, w sytuacji gdy sam nie otrząsnął się jeszcze po osobistej tragedii. Stopniowo odkrywamy, że Tom odczuwa wyrzuty sumienia w związku z wydarzeniami, do jakich doszło w noc śmierci Rachel. Tajemnica z tym związana ostatecznie wyjdzie na jaw. Poznamy prawdę o tym, jak zginęła Rachel. Dowiemy się też, dlaczego Tom czuje się winny. Okaże się też, że córka Toma i Rachel, Jenny, skrywa pewien sekret związany z tamtą nocą. Ten sekret odsłania mroczne tajemnice, które mogą doprowadzić do rozłamu w wielu rodzinach, a nawet w całej społeczności. Jednak winy będą mogły zostać odkupione.

Na pierwszy rzut oka, może się wydawać iż serial będzie dotyczył czegoś, co zbytnio nie interesuje. Już po pierwszym odcinku wiemy, że to nie będzie nic tak prostego jak tylko by się to nam wydawało. Zaczynamy być wciągnięci w hermetycznie zamkniętą społeczność strzeżonego osiedla. Bardzo szybko dostrzegamy, iż to miejsce może skrywać wiele tajemnic, które dotyczą wielu mieszkańców tego miejsca. Już w pierwszych dwóch odcinkach poznajemy wielu bohaterów wchodzących w kilka rodzin, tworzących bardziej złożone wątki. Od samego początku uderza Nas mocna mieszanina hipokryzji, strachu, gniewu, silnego egoizmu oraz miłości, która staje się murem obronnym. Poznajemy wiele zimnych zachowań mieszkańców, którzy w imię tego wszystkiego co posiadają, będa się tak wić, by nic nie stracić, uśmiechając się do wszystkich. Pozory, tutaj tylko są pozory.

Wielką zaletą tego ośmio odcinkowego serialu jest wielowątkowość nad którą idealnie trzyma pieczę twórca historii. Wszystko dawkuje się widzowi małymi krokami, prowadząc Nas poprzez mroczne tajemnice każdego z osobna bohatera. Wszystko zaczyna się od niewinnej imprezy, która prowadzi do śmierci nastolatka oraz zaginięcia jego dziewczyny. Wpadamy w wir pokręconej sytuacji, która zamiast się wyjaśniać z każdym dniem, kluczy w gęstym labiryncie kłamstw i tajemnic, które nigdy nie miały wyjść na światło dzienne. Tom, ojciec poszukiwanej dziewczyny jest centralnym bohaterem tej całej opowieści oraz zarazem zapalnikiem lawiny wielu wydarzeń. Nieświadomy tego do czego wszystko zmierza staje się początkiem końca sielanki na tym zamkniętym osiedlu domków jednorodzinnych. Tam gdzie powinien panować spokój, okazuje się, że panuje zamknięty chaos w każdym kolejnym domu tych ludzi. Tom swoim prywatnym śledztwem otwiera przysłowiową puszkę pandory i tylko widzimy jak pojawia się iskra, która zaczyna pomału płonąć.

safe (1)

„Safe” to serial dla osób, które lubią zagadki kryminalne, które stają się z godziny na godzinę ciekawym labiryntem wydarzeń, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Tutaj nie ma czasu na nudę, dostajemy 8 godzinną historię, która prowadzi nas drobnymi krokami do celu. A jaki jest cel? Na pewno zaskakujący, co jest dodatkowym plusem tej produkcji. Co tu wiele pisać … Serial jest dynamiczny, ciekawy, tajemniczy oraz zaskakujący. Aktorzy grający w tej historii odwalają kawał dobrej roboty tworząc postaci bardzo tajemnicze oraz oryginalny na swój sposób. POLECAM.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s