„Tomb Raider”

 

Alicia+Vikander+Gears+Up+as+Lara+Croft+in+New+Poster+For+TOMB+RAIDER

 

Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?

Nadal ciągnę amerykańską „przygodę”. Niestety ostatnie filmy jakie widziałem, były niepowodzeniem w moim mniemaniu. Tym razem zabrałem się za „Tomb Raider”. Nie powiem jestem fanem dobrego kina przygodowego i fajnie zobaczyć od czasu do czasu coś w takim klimacie. Pechem jest to, iż ostatnimi czasy nie mam możliwości, by oglądnąć coś naprawdę dobrego, ciekawego, wciągającego z niezłą tajemniczą przygodą. Nowa Lara Croft już chodziła za mna od pewnego czasu, ale jakoś nie składało się, by zapoznać tą postać w nowej odsłonie. Do tej pory znaliśmy tylko Larę za którą stała Angelina Jolie i Ona odcisnęła swój znak w pamięci. „Lara Croft: Tomb Raider ” z roku 2001 oraz „Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia ” z 2003 roku, były udanymi filmami. Czy nowa produkcja dorównuje? Czy jest udanym filmem? Z czystym sumieniem mogę napisać, iż TAK. To były 2 godziny świetnego kina przygodowego. Ewidentnie widzimy, iż reżyser odcina się od poprzednich ekranizacji i to był wielki plus. Otrzymaliśmy tym sposobem nową Larę, z nowym podejściem i nową, własną historią. „Tomb Raider” ma swój odpowiedni rytm, który wciąga widza z każdą minutą. Współczesna Lara to kobieta z krwi i kości, nie jakaś tam superbohaterka. Dziewczyna dążąca do swojego celu, by coś sobie udowodnić. Tym sposobem otrzymaliśmy świetną przygodową historię. Wszystko utrzymane jest w odpowiednim szybkim tempie, z wieloma zaskakującymi zwrotami akcji. Fajnie, że  reżyser Roar Uthaug postawił na świeżość, nie opierając się na tym co już było. Przez cały ten czas byłem skupiony na tym co się dzieje, moja ciekawość rosła z każdą minutą, a to bardzo lubię w filmach przygodowych. Mnie jako widza, potrafiono zainteresować tą opowieścią.

Sama postać Lary także odciska swoje piętno. Młoda aktorka, Alicia Vikander wcielająca się w tytułową bohaterkę, idealnie wpasowuje się w nową historię. Miałem wrażenie podczas oglądania, iż bawi się swoją rolą i czuje to, że jest Larą przez ten czas. Dla mnie była prawdziwa i to mi bardzo pasowało.

„Tomb Raider” to kino rozrywkowe, to kino przygodowe, to świat którego na co dzień nie doznajemy. Jest tajemnica do odkrycia, jest historia do poznania, magia do okiełznania. To czy wejdziesz w ten świat, zależy tylko od Ciebie. Kierunek to mityczny grób z pochowaną tajemniczą cesarzową śmierci. Jeżeli chcesz dołączyć do Niej, do tej młodej dziewczyny, to droga wolna 🙂 … A tak na poważnie … Kino fajne, lekkie i wciągające. Nie stracisz 2 godzin, za  to otrzymasz ciekawie spędzony czas z filmem.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s