„Nie Ma Ideałów” – „Bonne pomme”

 

1023x682_ovrg9o


Lubię znajdować filmy, które na koniec dnia potrafią sprawić, iż człowiek czuje się naprawdę przyjemnie. Kino francuskie zawsze będzie dla mnie taką przyjemnością. Nie mogło być inaczej i tym razem. Trafiłem na  „Nie ma ideałów” w reżyserii Florence Quentin. Dlaczego film sprawił mi przyjemność? Przede Wszystkim jest to zasługa dwójki wspaniałych francuskich aktorów, którzy są starymi dobrymi wyjadaczami w tym biznesie. To już kolejny raz jak razem grają w jednej produkcji, tworząc świetne kreacje aktorskie. O ile się nie mylę mają ze sobą 11 tytułów i każde z nich ma swój niepowtarzalny urok 🙂 Poznajcie Barbarę, w tej roli zobaczymy Catherine Deneuve oraz Gérard’a w którego wciela się Gérard Depardieu. Dwójka obcych sobie ludzi, którzy po prostu przypadkowo na siebie wpadają. Ona prowadzi własny hotel, on potrzebuje pokoju i tak rozpoczyna się pewna znajomość, która rodzi wiele nieprzewidzianych sytuacji.

„Bonne pomme” jest filmem obyczajowym z zabarwieniem komediowym. Wszystko tutaj idzie swoim wolnym sielankowym tempem … szczególnie w wykonaniu Barbary, która traktuje wszystko jak jedną wielka imprezę 😉 W ten małomiasteczkowy wir wplątany zostaje Gérard , potrzebujący pewnej odmiany oraz oddechu od swojego dotychczasowego życia. Od tego typu filmów nie oczekuje głębi, czy też drugiego dna. To jest kino lekkie, przyjemne, życiowe, mające na celu sprawienie byśmy poczuli się zrelaksowani. Kolejny raz to się udaje w pełni. Kino francuskie ma to do siebie, że płynie, a widz robi to razem z nim. Prawie 1 godzina 40 minut przeleciała mi jak oka mgnienie. Miałem wrażenie, że te role zostały napisane pod tą parę aktorów. Fantastycznie zbudowali swoje postaci, które wręcz iskrzyły na ekranie. Niby tak różni od siebie, a pasujący jak dwie połówki jabłka. Ich po prostu trzeba razem zobaczyć, by wiedzieć o czym teraz piszę.

„Nie ma ideałów” to właśnie taki film, gdzie nie ma ideałów! Każdy jest inny, jednak na tym to wszystko polega. Inność przyciąga, inność potrafi zachwycić, inność potrafi zmienić. Szukacie czegoś lekkiego na wieczór lub popołudnie? Spokojnie polecam Wam ten tytuł.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s