„Żona czy mąż?” – „Moglie e marito”

 

 

maritoemoglie_2725_4924

 

W wyniku niewiarygodnego eksperymentu Andrea , utalentowany neurochirurg, i jego żona Sofia, ambitna prezenterka telewizyjna, zamieniają się ciałami. Od teraz muszą prowadzić życie swojej drugiej połówki. Nowa sytuacja sprawi, że nie tylko lepiej poznają szczegóły z codziennej egzystencji małżonka, ale będą mogli również inaczej spojrzeć na swój związek. Czy niespodziewana zamiana ról to uratuje ich związek? A może zakochają się na nowo?

Idąc za ciosem wakacyjnym, sięgnąłem po komedię włoską z Kasią Smutniak w jednej z głównych ról. Kto to jest Kasia? Można spokojnie napisać, iż to polska aktorka mieszkająca we Włoszech. Na swoim koncie ma już kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych. Może nie za bardzo znana w naszym kraju, za to jest uznawana za jedną z najbardziej wszechstronnych aktorek włoskich. Docenia się Ją za kreacje dramatyczne, jak i komediowe. Potrafi starannie dobierać role, gdzie koncentruje się na tych, które mogą być zawodowym wyzwaniem, a to dla aktora chyba jeden z ważniejszych celów. Po prostu dziewczyna świetnie sobie radzi i wychodzi naprawdę to dobrze. Tym razem otrzymuję komedię, z Nią w roli głównej.

„Żona czy mąż?” to po prostu komedia bez drugiego dna i taka powinna być. Włoski temperament idealnie pasuje do całej przedstawianej nam sytuacji, która ma tutaj miejsce. Totalny przypadek sprawia, że jedno małe urządzenie stawia na głowie życie dwójki dorosłych osób, notabene małżeństwo które szykuje się na rozwód. Mąż, czy nie mąż, kto jest mężem a kto żoną … to pytanie zada sobie wielu w tym filmie 🙂 Zwariowana sytuacja w której muszą się odnaleźć nasi bohaterowie, a naprawdę nie będzie to takie proste. Moim skromnym zdaniem, ta komedia jest fajną pozycją na spędzenie czasu w gronie znajomych, Przyjaciół czy ukochanej osoby. Przez 1 godzinę 40 minut będziemy w samym centrum zwariowanej sytuacji. Reżyser Simone Godano nie sili się na nic szczególnego, nie tworzy wariacji, nie robi kina na siłę, by widza uszczęśliwić. Po prostu dostaliśmy film, gdzie reżyser oraz aktorzy stworzyli fajne lekkie kino, a co ważne zabawne! wierzcie mi, nie raz się zaśmiejecie na tej historii 🙂 Szczególnie należy zwrócić uwagę na te dwie postaci, za którymi stoją Pierfrancesco Favino oraz Kasia Smutniak. On, Andrea i Ona, Sofia. Para nie idealna, para po przejściach, para mająca siebie naprawdę dość. Każdy z Nich ma swoje pasje, każdy z Nich ma swoje cele i plany do zrealizowania. Nagle okazuje się, że jeden jest zależny od drugiej i odwrotnie. Ci aktorzy fantastycznie wtopili się we własne postaci 🙂 przez co moim zdaniem wyszło naprawdę naturalnie. Ja osobiście mogę Wam ten film polecić, gdyż bawiłem się (nie sam) na nim naprawdę dobrze.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s