„Gentleman z rewolwerem” – „The Old Man & the Gun”

 

 

TOMATG_1Sheet_27x40_MECH_8R1.indd

 

To wydarzyło się mniej więcej naprawdę. Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

To jest jeden z tych filmów, które są naładowane pozytywna energią, która wzruszy widza na swój sposób i spowoduje uśmiech przez cały seans. Reżyser oraz scenarzysta w jednej osobie, David Lowery czyni z tej historii lekką, opowiedzianą z werwą i humorem opowieść o życiu człowieka, który nie chciał przeżyć życia, tylko chciał żyć życiem, a to spora różnica jak się wydaje 🙂 Starszy Pan, pełen szacunku dla innych, z radosnym nastawieniem, wywołuje u Nas uśmiech na twarzy. Nasz bohater w którego wciela się Robert Redford w każdej ze swoich scen wprost emanuje szarmancją oraz radością życia, która w szybkim stopniu staje się zaraźliwa. Sceny napadów na banki, totalnie pozbawione są drapieżności, chęci rabowania, w zamian oferują lekkość bytu, która ładuje widza pozytywną energią. Taki właśnie jest ten film, jedną wielka pozytywną energią, mimo że fabuła dotyczy rzeczy, które nie powinny mieć miejsca 🙂 a jednak się dzieją.

Twórca filmu doskonale moim zdaniem wiedział, jak ma wyglądać jego historia, jak ją ubrać w ten garnitur i szarmancję głównego bohatera. Można nawet przypuszczać, iż ta rola została napisana pod Redforda, który idealnie wbił się w to eleganckie wdzianko. Ja jako widz nie widziałem, ani nie czułem żadnej granicy między odtwórca roli a samym bohaterem, to była jedność. Przez to wszystko nabiera naprawdę fajnej atmosfery,  i podczas oglądania po prostu życzymy Mu dobrze, mimo że nie powinniśmy. W filmie Redfordowi towarzyszy inna gwiazda starszego pokolenia, Sissy Spacek, która dopełnia rolę Foressta Tuckera. Aktorzy Ci, to stara gwardia która warsztat ma w małym palcu i potrafi sprawić, by widz podczas seansu chłonął historię. Tak jest i tym razem, ich się chce oglądać i kropka.

Co tu wiele pisać, „Gentleman z rewolwerem” to świetna pozycja na domowy relaks w miłym towarzystwie. W tej historii nie potrzebujemy mocnej akcji, pościgów czy spektakularnych napadów z bronią w reku. w tym przypadku mamy miłego starszego pana, który daje możliwość bycia obrabowanym w szarmancki sposób 🙂 Polecam Wam ta pozycje!

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s