#A QUICK SHOT (3) = „Fałszywe powody” – „Shock and Awe”

 

 

i-shock-and-awe

 

To trzeci #aquickshot , tym razem tak krótko chciałem wspomnieć o filmie, który warto zobaczyć dla samego tematu. Może, a myślę że na pewno pamiętacie moment, gdy świat obiegła informacja mówiąca o ataku na Irak przez Stany Zjednoczone. Przez długi okres opinia publiczna na całym świecie żyła tym tematem. Film o tytule „Fałszywe dowody” mówi właśnie o sprawie dotyczącej wywołania wojny i tego jak praktycznie wszystko zostało spreparowane na potrzeby wtargnięcia przez USA na teren Iraku, celem tak na prawdę usunięcia Saddama Husseina, pod pretekstem posiadania przez Niego broni masowego rażenia, której jednak nie posiadał.

Po zamachach terrorystycznych, które miały miejsce 11 września 2001 roku w Ameryce, prezydent George W. Bush podjął decyzję o interwencji zbrojnej w Iraku i odsunięciu od władzy Saddama Husseina. Dwóch zdeterminowanych reporterów Jonathan Landay oraz Warren Stroebel, a także ich szef John Walcott oraz korespondent wojenny Joe Galloway postanawiają dokładnie przyjrzeć się motywom, które kierowały przywódcą ich kraju. Za sprawą anonimowych źródeł szybko odkrywają, że decyzja została podjęta na podstawie kłamstw i sfabrykowanych dowodów.

Film rzecz jasna oparty jest na prawdziwych wydarzeniach oraz na prawdziwych postaciach. W tym danym momencie, byli to  jedyni dziennikarze, którzy chcieli pokazać amerykanom prawdę na temat wszystkiego co wiązało się z tą wielką mistyfikacją. Oni po prostu walczyli o prawdę. Niestety blokowani przez wielu, nie byli brani pod uwagę. Władza ma przebicie, władzy się słucha. Jak czas pokazał była to jedna wielka porażka za rządu George W. Busha. Sam film, to 1 godzina 30 minut faktów jakie były zbierane podczas pracy tych dwóch reporterów Knight Rider. Może i nie jest to film chwytliwy czy też głośny. Jednak mimo to uważam, że warty zobaczenia i uwagi. Pokazuje stopień kłamstwa, jaki został zastosowany dla wyższych (jak niektórzy uważali) celów. Pieniądze, wpływy, władza, tylko to się liczy – PRAWDA NIGDY. Przez podjęte decyzje zginęło wielu żołnierzy oraz cywilów, im życiu już nikt nie przywróci. Od tamtej pory ataku, poprzez cała wojnę oraz okupację, w Iraku nie zapanował spokój.

Jeżeli chcecie zobaczyć ta prawdę, to sięgnijcie po ten tytuł.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s