George Michael – „FREEDOM”

 

 

MV5BMTA0NjAwODE2ODBeQTJeQWpwZ15BbWU4MDYyMDEzOTMy._V1_SY1000_CR0,0,666,1000_AL_

 

16 października 2017 roku miał swoją światową premierę ostatni projekt przed śmiercią, w jaki był zaangażowany George Michael. Jakoś nie miałem okazji zobaczenia tego dokumentu i udało mi się dopiero wczoraj. Tak , to właśnie chodzi o dokument o tytule „FREEDOM” , który współreżyserował George.  Całość skupia się na kluczowych momentach w karierze wokalisty, a przede wszystkim na okresie wydania albumu ‚Listen Without Prejudice Vol. 1’ W dokumencie tak naprawdę poznajemy początki Georga Michaela, etap za etapem jego rozwijającej się kariery.  Mimo, że sam interesuję się światem muzyki, to nie wszystko wiedziałem o twórczości Michaela. Ten dokument pokazał mi wiele czynników jakie wpływały na niego jako na artystę oraz jako na człowieka. „Faith” to tak naprawdę przełom w w twórczości i przeskok na wyższe poziomy.  Patrząc jednak na całość tego 90 minutowego filmu, to nie widzimy obrazu człowieka szczęśliwego. Jest to dosyć smutna historia ukazująca jak wpływa na człowieka sukces, jak wpływają na człowieka wydarzenia losowe, jak mocna potrafi być potrzeba miłości i spokoju w życiu. W każdej minucie tego obrazu nie ma przerysowania czy samouwielbienia. Miałem poczucie zrywania z siebie kolejnej warstwy grubej skóry, do momentu gdzie jest tylko delikatna strefa, która można bardzo łatwo zranić. George Michael odkrywa się w tym dokumencie, szczerze opowiada swoją historię, którą tak naprawdę sam sobie w pewnym stopniu wymarzył. Jednak nie wziął pod uwagę, że zawsze za coś płacimy. Twarzą twórczości artysty w tym dokumencie są znakomici goście, którzy o Nim mówią, opowiadają, tłumaczą. Na ekranie zobaczymy takie nazwiska jak Emmanuelle Alt, David Austin, Tony Bennett, Jellybean Benítez, Mary J. Blige, Naomi Campbell, James Corden, Cindy Crawford, Clive Davis, Linda Evangelista, Liam Gallagher, Jean-Paul Gaultier, Elton John, Ricky Gervais, Stevie Wonder  czy Nile Rodgers.  Każdy z nich miał coś wspólnego z Michaelem, ich ścieżki się krzyżowały poprzez współpracę na różnych płaszczyznach.

Dzięki temu filmowi, możemy wiele zrozumieć z życia artysty. Jego chęć dążenia bycia niezależnym oraz by nigdy nie uzależniać się od kogoś innego.  Poznajemy Jego geniusz twórczy, jego łatwość tworzenia tych niesamowitych otworów, które zostaną w historii na wieki. „Freedom” To portret człowieka i artysty, gdzie każda z tych postaci ma inne priorytety oraz cele. Jak ukazuje życie, nie zawsze da się połączyć dwa światy.

Jeżeli interesują Was takie muzyczne podróże, które nie są kolorowym obrazem, tylko prawda życia, to obejrzyjcie ten dokument.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s