„Głębia strachu” – „Underwater”

 

Underwater-2020-Movie-Poster-768x1138

 

Zacznę od opisu dystrybucyjnego … 11 kilometrów pod powierzchnią oceanu coś się zbudził, jednak wielu nie wie co tak naprawdę to jest.  Załoga kopalni Kepler od początku wiedziała, że ich misja będzie trudna: przed nimi trzydzieści dni w wąskich korytarzach i ciasnych kabinach podwodnej platformy zbudowanej tak, by wytrzymała niewiarygodnie wysokie ciśnienie towarzyszące odwiertom na dnie oceanu. Ale po niszczycielskim trzęsieniu ziemi rozpętuje się piekło. Wkoło wyją syreny alarmowe, strumienie wody eksplodują przez żelbetową konstrukcję z niewyobrażalną siłą, rozrywając ją w ciągu kilku sekund na strzępy. Dzięki zdolności szybkiego myśleniu i wrodzonej zaradności inżynier Norze Price udaje się, choć wielkim kosztem, uratować siebie i powstrzymać nieuchronną katastrofę. Ze zniszczoną łodzią ratunkową, bez możliwości wysłania sygnału z prośbą o pomoc, przyszłość dla Nory i pozostałych ocalałych rysuje się nieciekawie…

Nadszedł taki moment, że potrzebowałem zobaczyć coś nad czym zbytnio nie trzeba myśleć i będzie tylko czystą rozrywką. Trafiłem na ten tytuł, o którym nic nie słyszałem w mediach. Zatrzymałem się na nim tylko dlatego, iż zobaczyłem takie nazwiska jak Kristen Stewart oraz Vincent Cassel. Przeczytałem opis i stwierdziłem, czemu nie, przenieśmy się pod wodę. Tak własnie, pod wodę. Tak naprawdę środowisko podobne jak kosmos, wiec idealnie sprawdza się w tego typu fabułach.

Zasiadając do filmu nie oczekiwałem wiele, wiadomo to już taki gatunek. Co tutaj znajdziecie? Na pewno będziecie mieli powtórkę z rozrywki i to nawet widać, że twórcy się z tym zbytnio nie kryli 🙂 W filmie jest bardzo wiele podobieństw do takich tytułów jak  choćby „Obcy: 8 pasażer Nostromo” czy „Otchłań” , z resztą czy można coś wymyślać na tym polu niepowielającego się? chyba nie.  „Underwater” to przede wszystkim efekty specjalne i tutaj zapewne znajdą się fani tej strony, to może się podobać i na swój sposób robić wrażenie. Przestrzeń dna oceanu, ciemność, dziwne podwodne stwory, walka o przetrwanie … tego akurat jest tutaj pod dostatkiem 🙂 Przejdźmy dalej. W dosyć udany sposób reżyser buduje napięcie w tej całej opowieści, co powoduje że widz nie będzie się nudził. Oprócz tego oprawa muzyczna potęguję uczucie strachu w wielu scenach, a jak film oglądamy o późnych godzinach wieczornych to (czasem) zerwanie z  fotela macie jak w banku. Jak to bywa w takich filmach mamy heroizm, walkę o przetrwanie, niesamowitą odwagę, poświęcenie, wszystko to co powinno być w kinie rozrywkowym. Po prostu nie można się nudzić i razem z całą załogą musimy przetrwać by wyjść z całej opresji cało. Czy się to udało i kto przeżył, to sami już zobaczcie jak będziecie chcieli się odmóżdżyć.

Zbytnio nawet nie chce krytykować tego filmu, gdyż czemu miałbym to robić. To gatunek , który się tutaj sprawdza i przyzwoicie jest zrobiony. Co do gry aktorskiej się też nie chce jakoś odnosić, gdyż nie wykorzystano tutaj potencjału tych znanych aktorów 🙂 po prostu grają i tyle. W takim razie jak chcecie rozrywkę w klimacie Sci-FI , to spokojnie chwyćcie za ten tytuł.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s